Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityka prywatności.
Luxtorpeda


Luxtorpeda - polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha znanego z występów w grupach Acid Drinkers i Arka Noego. Muzyk do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, obaj związani z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka członka grupy Stróże Poranka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław "Hans" Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa Dębiec.

Konsekwencją przyjęcia zaproszenia Friedricha przez Kmiecika i Krzyżaniaka było zawieszenie współpracy zespołu Armia z oboma muzykami przez jej lidera Tomasza Budzyńskiego. Wkrótce potem zakończyła współpracę z Krzyżaniakiem również grupa Turbo. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W ramach promocji do utworu "Niezalogowany" przez Franciszkanie TV został zrealizowany teledysk.

Luxtorpeda: tekstowo-muzyczna strona wykonawcy na teksty.moje.pl!

Znajdziesz tu teksty po polsku do wielu utworów oraz słowa piosenek w oryginalnej wersji. Zapraszamy!

facebook
Wyślij zgłoszenie